РосУкр

ДОГОВІР ДАРУВАННЯ

За договором дарування дарувальник передає або зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваному безоплатно майно (дарунок) у власність.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНО НАДАТИ СТОРОНАМ ДОГОВОРУ (ОРИГІНАЛИ):

Для фізичних осіб

Для юридичних осіб:

ДОКУМЕНТИ НА КВАРТИРУ:

ДОКУМЕНТИ НА ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК (ОКРЕМО РОЗТАШОВАНУ НЕЖИТЛОВУ БУДІВЛЮ (ГАРАЖ):

ДОКУМЕНТИ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ:

ДОКУМЕНТИ НА НЕЖИТЛОВЕ ПРИМІЩЕННЯ:

ДОКУМЕНТИ НА (ЧАСТКУ У СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ) КОРПОРАТИВНІ ПРАВА:

Юридичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю, не можуть виступати стороною договору дарування, у якості Дарувальника, якщо право дарування прямо не передбачено у Статуті.

Відповідно до статті 120 Земельного кодексу України та відповідно до статті 377 Цивільного кодексу України, житловий будинок (окремо розташована нежитлова будівля (гараж) необхідно відчужувати разом із земельною ділянкою, на якій він розміщений. Тобто, якщо особа є одночасно власником земельної ділянки і розташованого на ній житлового будинку, відчуження житлового будинку здійснюється одночасно з відчуженням такої земельної ділянки.

Якщо сторонами договору дарування виступають члени сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік, дружина, діти, а том числі усиновлені), дохід, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 178 постанови КМУ «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру» від 17.10.2012 року №1051, Витяг з Державного земельного кадастру є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі крім витягу про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими.

© 2012–2019. Усі права захищені.

Нотаріальна контора Авдієнко

Статті

Нотаріус ціни

Запитання-відповідь